• Tüm Ürünler
  • Jel Saşeler
  • Jel Şişeler
  • Göz Duşları
  • Jel Pansuman
  • Jel Battaniye
  • Güneş Yanığı
  • Yanık İlk Yardım Kiti
250.-TL
ve üzeri alışverişlerde
kargo ücretsiz
BURNFREE YANIK İLK YARDIM PANSUMANI- 10X10 CM - İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞIMIZ YOKTUR - GÜNCEL STOK BİLGİSİ VE SİPARİŞ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ
BurnFree Steril Pansumanları her türlü yanıkta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. BurnFree Pansuman, yoğun jel içeren süngerimsi yapısı ile, bünyesindeki jeli eşit olarak yanık yüzeyine aktarır. Etkin bir fiziksel koruma ve serinletme sağlar. Elastik yapısı sayesinde oluşabilecek kabarma ve su toplama durumlarında bile rahatsızlık vermez, eklem hareketlerini kısıtlamaz, yara yüzeyine yapışmaz. İplik içermemesi nedeni ile yarada kalıntı bırakmaz.
Stokda Yok...
  • Ürün Bilgileri
  • Yorumlar
BurnFree Şişeler hafif yanıklar için, BurnFree Pansumanlar daha ağır yanıklar içindir: BurnFree Pansumanları tüm ısı yanıklarında, kaynar sıvı yanıklarında, buhar yanıklarında, elektrik kazaları sonrası oluşan yanıklarda ve kimyasal madde temasıyla oluşan yanıklarda* kullanılır. BurnFree Steril Pansuman ayrıca küçük kesikler, hafif sıyrıklar, sürtünmeye bağlı küçük yaralanmalar (halı, çim saha vb.) ve hafif cilt yaraları için de kullanımı kolay ve etkili bir ilk yardım ürünüdür.

BurnFree Pansuman Sterildir. Pansumanın içerdiği süngerimsi "Medikal Açık Hücreli Köpük", kendi ağırlığının 50 katı jel taşır, böylece yanık bölgesine daha fazla soğutucu ve acı giderici BurnFree jeli eşit bir şekilde ulaşır, ve yanığa uzun süre etki eder.

10x10cm Pansumanlar, parmaklarda, ellerde, kollarda ve bacaklardaki yanıklar için yada 10x10cm'e kadar alan kaplayan diğer bölge ve gövdedeki yanıklar ve yaralanmalarda ilk yardım için idealdir. Bu pansuman ayrıca kaynar sıvı yanıkları gibi daha ciddi yanıklarda ve sıcak motosiklet ekzostuna temas yanıkları için de idealdir. 10x10cm Pansuman kişisel ilk yardım çantalarında ve endüstriyel ilk yardım çantalarında en çok kullanılan boydur. Bu Pansuman ayrıca ağda yanıklarında ve lazer epilasyon yanıklarında da kullanılabilir.

Bir ilk yardım ekibinin hazırda bulunmadığı durumlarda BurnFree Pansumanlarının kullanılması yanık bölgenin saatlerce nemli tutulmasını sağlar. BurnFree Pansumanları, tıbbi yanık ilk yardım protokolünde yer alan tüm adımların, tek başına ve tek bir uygulama ile yerine getirilmesine yardımcı olur. Pansuman kullanımı yanık bölgeyi soğutur, cildi nemlendirir, yanığın derinleşmesini engeller, acıyı giderir, yanık bölgeyi dış etkenlerden korur, enfeksiyonun engellenmesine ve iyileşme sürecine yardımcı olur.


Kullanım Şekli: Ambalajı belirtilen yerden açın ve Pansumanı yanık bölgenin üzerine uygulayın, gerekirse gazlı bezle sıkmadan hafifce sabitleyin. Etkisini göstermesi için en az 30 dk. cilt üzerinde bırakın. Ciddi yanıklarda bir sağlık kuruluşuna veya yanık merkezine ulaşana kadar Pansuman yanık üzerinde bırakılır, bu süre zarfında Pansuman kurur ise yeni bir pansuman uygulanabilir.

*Kimyasal madde yanıklarında, BurnFree uygulamasından önce yanık bölgesinin üzün süre (en az 20dk.) bol akan su ile kimyasaldan arındırılması gerekir. Kimyasal yanıklardan sonra hemen bir hekime başvurunuz.

Ciddi yanıklarda, geniş alan kaplayan yanıklarda ve çocuk yanıklarında BurnFree uygulamasını takiben hemen ve acilen bir hekime veya yanık merkezine başvurun. Yanıklarda hızlı ve doğru ilk yardım ve acil müdahale çok önemlidir, ciddi yanıklarda doğru ve hızlı müdahale hayat kurtarır.